اسپندش - دانلود رایگان فیلم، سریال، موزیک و انیمیشن

خواص و تاثیرات ماست و زردچوبه برای لاغری و تناسب اندام

خواص و تاثیرات ماست و زردچوبه برای لاغری و تناسب اندام

زردچوبه Curcuma longa,ماست Yoghurt,خواص درمانی زرد چوبه و ماست,از بین برد جوش لک با ماست و زرد چوبه,رفع لکه های پوستی با ترکیب ماست و زردچوبه,روشن کردن پوست

زرد چوبه 

زَردچوبه یا زَرچوبه یا زَرده‌چال (نام علمی: Curcuma longa) نوعی گیاه و ادویه ای است که از آن گیاه تهیه می‌شود. زردچوبه از رده زنجبیل‌وارها (Liliopsida)، راسته زنجبیل‌ها (Zingiberales)، تیره زنجبیلیان (Zingiberaceae)، گونه زردچوبه‌ای‌ها (Curcuma) است.

پودر زردچوبه به رنگ زرد تیره‌است که یکی از پرکاربردترین ادویه به‌شمار می‌رود. رویشگاه اصلی این گیاه هند است و قسمت اصلی ادویه معروف کاری را که در بسیاری از غذاهای هندی به کار می‌رود، تشکیل می‌دهد.

ویژگی و خواص درمانی زرد چوبه

زردچوبه به دلیل خصوصیات آنتی اکسیدانی قوی خود یکی از موثرترین مواد در جلوگیری از سرطانی‌شدن سلول‌های بدن است. این گیاه همچنین موجب افزایش ترشح انسولین و کاهش قند خون در بیماران دیابتی می‌شود. کارآزمایی‌های بالینی زیادی در ارتباط با فواید مصرف روزمره زردچوبه انجام شده‌ است. گفته شده‌ است که زردچوبه می‌تواند شدت علایم بیماری آلزایمر را کاهش دهد.همچنین ماده موثر زردچوبه یعنی کورکومین اثرات ضد التهابی و ضد درد شبیه داروهای مسکن معمولی را دارا است. اثر ضد التهابی کورکومین با اثر ضد التهابی داروهای استروییدی و غیر استروییدی با فنیل بوتازون قابل مقایسه است. این دارو با مهار سنتز پروستاگلاندینهای التهابی، اثر ضدالتهاب خود را آشکار می‌سازد. در مطالعه روی موش صحرایی، اثر مهارکننده کورکومین سدیم mg3 به ازای هر کیلوگرم وزن موجب مهار لیپواکسی ژنار و سیکلواکسیژناز می‌شود.

زردچوبه و ماست برای لاغری

زردچوبه Curcuma longa,ماست Yoghurt,خواص درمانی زرد چوبه و ماست,از بین برد جوش لک با ماست و زرد چوبه,رفع لکه های پوستی با ترکیب ماست و زردچوبه,روشن کردن پوست

در طب سنتی طبع و مزاج زردچوبه گرم و خشک است و مزاج ماست سرد و تر است. البته مزاج ماست چکیده هم گرم و تر است.

شما احتمالا فکر نمی کنید که ماست و زردچوبه به خوبی با هم هماهنگ شوند اما جالب است بدانید که در طب سنتی برای ترکیب ماست و زردچوبه خواصی ذکر شده است.

البته در منابع طب سنتی از خواص ماست و زردچوبه برای لاغری چیزی ذکر نشده است (اگر شما موردی در منابع طب سنتی یا جدید پیرامون کاربرد مخلوط ماست و زردچوبه برای لاغری سراغ دارید در نظرات بیان کنید).

جدای از بحث لاغری، ترکیب ماست و زردچوبه برای مصارف مختلفی به کار می رود که در ادامه خواهید خواند.

خواص زردچوبه و ماست برای از بین بردن جوش و لک

✴️ ماسک عالی برای برطرف کردن جوش و لک در هر قسمت از بدن و ناشی از هر علتی❗️
🔶↫ مواد مورد نیاز:
🔸عسل ۱قاشق غذا خوری
🔸ماست ۱قاشق غذا خوری
🔸آب لیموی تازه ۱قاشق چای خوری
🔸زرد چوبه اصل ۱/۴قاشق چای خوری
🔶↫ طرز تهیه: همه مواد را باهم در یک کاسه مخلوط کنید سپس یک لایه نازک روی صورت و گردن خود بزنید; بعد از ۲۰ دقیقه صورت را با آب گرم بشویید; و بعد کرم مرطوب کننده مناسب پوستتون و گلاب استفاده کنید.
🔅↫ قبل از استفاده ماسک را در قسمتی از بدن تست کنید; افرادی که جوش دارند از ماست کم چرب استفاده کننند; این ماسک را هفته ای دوبار میتوانید استفاده کنید و یا اگر می‌خواهید برای درمان لکه‌های تیره بدن استفاده کنید هر روز استفاده کنید.

رفع لکه‌های پوستی با ترکیب ماست و زردچوبه

🔺ماست ترش را با زردچوبه مخلوط کرده به مدت 5 تا 10 دقیقه روی پوست قرار دهید.

خواص ماست و زردچوبه برای روشن کردن پوست

برای روشن کردن پوست صورت و نواحی حساس از ترکیب زیر استفاده کنید:

🍅 4قاشق آب گوجه فرنگی به اضافه‌ی 1 قاشق چایخوری آرد نخود به اضافه‌ی 1 قاشق چایخوری ماست به اضافه‌ی 1 قاشق چایخوری زردچوبه; این ترکیب را به پوست مالیده و پس از بیست دقیقه با آب سرد بشویید.

 

 

 

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها