اسپندش - دانلود رایگان فیلم، سریال، موزیک و انیمیشن

مصرف قرص کلداکس بیش از حد و خود کشی با کلداکس

خودکشی با قرص کلداکس

با فرارسیدن فصل پاییز و سرما امکان ایجاد سرماخوردگی و بیماری‌های از این قبیل افزایش می‌یابد و در نتیجه مصرف دارو‌های سرماخوردگی مانند کلداکس و کلد استاپ نیز بیشتر می‌شود. اکثر دارو‌های سرماخوردگی از مواد تشکیل دهنده یکسانی تولید شده و همچنین دارای عملکرد‌های یکسان می‌باشند. اما بهتر است اطلاعات دارویی در رابطه با این دارو‌ها داشته باشید تا از عوارض جانبی احتمالی آن باخبر و مصون باشید. در این مطلب شما را با اطلاعات دارویی و عوارض جانبی کلداکس آشنا می‌کنیم.

عوارض قرص کلداکس,خودکشی با قرص کلداکس,عوامل دکتری با قرص کلداکس,تاثیرات قرص کلداکس,ترکیبات قرص کلداکس,دارو سرما خوردگی قرص کلداکس,قرص کلداکس,کلداکس,اسپندش


قرص کلداکس یکی از قرص‌های سرماخوردگی می‌باشد که از درصد معینی استامینوفن، آنتی هیستامین و فنیل افرین تشکیل شده است. قرص کلداکس بدون تجویز پزشک نیز در دسترس می‌باشد.

اگر بدون تجویز پزشک از این دارو استفاده می‌کنید، دستورالعمل روی بسته را با دقت مطالعه کنید و قبل از استفاده از آن مطمان شوید که این محصول برای شما خوب است. استفاده از محصول اشتباه ممکن است خطراتی را برای شما به همراه داشته باشد. در رابطه دارو و مصرف آن با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

اطلاعات دارویی و موارد کاربرد قرص کلداکس

این داروی ترکیبی بطور موقت برای تسکین علایم ایجاد شده توسط سرماخوردگی‌های معمولی، تب، حساسیت‌ها و دیگر مشکلات تنفسی (مثل سینوس و برونشیت) مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنتی هیستامین در تسکین چشمان اشک آلود، خارش چشم، بینی و گلو، آبریزش بینی و عطسه موثر می‌باشد. داروی ضد احتقان در تسکین علایمی مثل گرفتگی بینی و عفونت گوش موثر می‌باشد.

محصولات سرماخوردگی و سرفه برای کودکان کمتر از شش سال مناسب نمی‌باشند، بنابراین از قرص کلداکس برای درمان علایم سرماخوردگی در کودکان کمتر از شش سال استفاده نکنید مگر اینکه پزشک برای شما تجویز کرده باشد. استفاده از برخی محصولات برای کودکان کمتر از ۱۲ سال توصیه نمی‌شود.

از پزشک و متخصص خود سواالاتی در رابطه با استفاده از کلداکس بطور ایمن بپرسید تا با اطمینان از آن محصول استفاده کنید. برای خواباندن بچه‌ها از این محصول استفاده نکنید. این محصولات سرماخوردگی‌های معمولی را درمان نمی‌کنند و مدت زمان بیماری را نیز کوتاه نمی‌کنند و ممکن است عوارض جانبی جدی به همراه داشته باشند.

برای کاهش خطرات عوارض جانبی جدی، راهنمای مصرف را با دقت بخوانید. همزمان از دیگر دارو‌های سرماخوردگی و سرفه که ممکن است حوای همان مواد تشکیل دهنده و یا مواد مشابه باشند استفاده نکنید. در مورد دیگر روش‌های تسکین علایم سرماخوردگی و سرفه از پزشک خود سوالاتی بپرسید.

عوارض جانبی و احتمالی قرص‌های کلداکس

خواب آلودگی، خشکی دهان - گلو - بینی، یبوست یا اختلال در خواب. اگر هر یک از این عوارض جانبی استمرار داشت یا بدتر شد به پزشک و یا متخصص خود بگویید.

اگر پزشک استفاده از این دارو را برای شما تجویز کرده است بخاطر داشته باشید به این دلیل بوده که مزایای بیشتری نسبت به عوارض جانبی آن دارد. خیلی از افرادی که از این دارو استفاده می‌کنند دچار عوارض جانبی آن نشده اند.

در صورت احساس تغییرات رفتاری - ذهنی، زنگ زدن گوش، مشکل در ادرار، تغییرات دیداری، ضربان قلب نامنظم و سریع، حملات ناگهانی قلب، و واکنش‌های حساسیتی مثل راش - خارش و تورم. سرگیجه شدید، مشکلات تنفسی بلافاصله پزشک خود را در جریان قرار دهید.

واکنش‌های دارویی

برخی از محصولات که ممکن است با قرص کلداکس واکنش پیدا کنند عبارتند از: دارو‌های فشار خون، الکل، آنتی هیستامین، دارو‌های خواب آور با دارو‌های ضد افسردگی، شل کننده‌های عضلانی و تسکین دهنده‌های درد نارکوتیک.

این دارو ممکن است با برخی از آزمون‌های آزمایشگاهی تداخل کند و احتمالا سبب بدست آمدن نتایج اشتباه در آزمایش‌ها می‌شود. پزشک خود را در جریان استفاده از مصرف این دارو قرار دهید.

ترکیبات قرص کلداکس

این قرص از استامینوفن، فنیل افرین و آنتی‌هیستامین تشکیل شده و بدون تجویز پزشک نیز در داروخانه‌ها در دسترس است.

موارد مصرف کلداکس

موارد مصرف این دارو اغلب شامل تسکین علائم سرماخوردگی، تب و حساسیت و مشکلات تنفسی از جمله سینوزیت و برونشیت می‌شود.

آنتی‌هیستامین موجود در قرص کلداکس برای کاهش اشک چشم به دلیل حساسیت، خارش چشم، بینی و گلو، عطسه و آبریزش بینی موثر بوده وگرفتگی بینی و عفونت گوش را بهبود می‌بخشد.

انواع قرص کلداکس

قرص‌های سرماخوردگی کلداکس به دو دسته کلداکس سینوس و آلرژی و کلداکس روز و شب تقسیم می‌شوند:

۱. قرص‌های کلداکس سینوس و آلرژی از ۵۰۰ میلی‌گرم استامینوفن، ۵ میلی‌گرم افرین هیدروکلراید و ۲۵ میلی‌گرم دیفن هیدرامین هیدروکلراید تشکیل شده است.

۲. قرص‌های کلداکس روز و شب دارای دو رنگ سفید و آبی هستند. قرص‌های سفید رنگ که برای مصرف در روز تهیه شده‌اند، برای جلوگیری از خواب‌آلودگی، فاقد آنتی‌هیستامین هستند. ترکیبات این نوع قرص‌ها شامل ۵۰۰ میلی‌گرم استامینوفن، ۵ میلی‌گرم فنیل افرین هیدروکلراید و ۱۵ میلی‌گرم دیفن هیدرامین هیدروبروماید است.

عوارض جانبی قرص کلداکس

از عوارض جانبی مصرف قرص کلداکس می‌توان به خشکی دهان، گلو و بینی، یبوست، خواب‌آلودگی یا اختلال در نظم خواب اشاره کرد.

درصورتی که حساسیت زیادی به این دارو داشته باشید، ممکن است علائم دیگری مانند زنگ زدن گوش، تغییر قدرت بینایی، نامنظم شدن ضربان قلب، حمله قلبی، مشکلات تنفسی، خارش و تورم، مشکل در سیستم دفع یا تغییر رنگ ادرار و سرگیجه شدید را مشاهده کنید که باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

مصرف کلداکس در دوران بارداری و شیردهی

برای مصرف این دارو در دوران بارداری حتما باید طبق تجویز و تشخیص پزشک عمل کنید.

مصرف کلداکس در دوران شیردهی به علت آنتی‌هیستامین موجود در این دارو، موجب بروز هیجان و بی‌قراری در نوزاد شده و آمین‌های مقلد سمپاتیک نیز ممکن است برای نوزادان خطر جدی داشته باشد.

اطلاعات دارویی و مطالب خواندنی اینجا دنبال کنید. 

 

 منبع : ساینس هاب

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها