اسپندش - دانلود رایگان فیلم، سریال، موزیک و انیمیشن

 

آموزش حل و علت نیامدن پیامک کد تلگرام 

ارسال نشدن کد فعال سازی تلگرام ، مسئله‌ای است که پس از فیلتر شدن تلگرام به دغدغه کاربران تبدیل شد; اما علت نیامدن پیامک کد تلگرام چیست ؟ برای حل مشکل کد ندادن تلگرام با ساینس هاب همراه باشید.

همانطور که میدانید هر بار که از نرم افزار تلگرام خارج میشوید( Log out) یا زمانی که میخواهید در دیوایس دیگری به اکانت تلگرام خود دسترسی داشته باشید (مثلا تلگرام دسکتاپ) برای ورود یک کد فعالسازی برای شما ارسال می شود ( از طریق پیامک و یا اکانت تلگرام ) که با وارد کردن این کد میتوانید به اکانت خود وارد شوید .

اما در بعضی موارد کاربران با مشکل عدم دریافت کد تلگرام مواجه می شوند. در این نوشتار از ساینس هاب قصد دارم علت نیامدن پیامک کد تلگرام و راه های حل مشکل کد ندادن تلگرام را بررسی کنم.

علت نیامدن پیامک کد تلگرام

ارسال نشدن کد تایید تلگرام می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که رایج ترین آنها را ذکر خوام کرد:

1- مسدودسازی اپراتور ها

یکی از چند علت ارسال نشدن پیامک فعال سازی تلگرام می تواند همین مورد باشد. یعنی در صورتی که اپراتور های سیمکارت های ایران ( ایرانسل، همراه اول و رایتل) دریافت کد 5 رقمی فعال‌سازی اولیه تلگرام را بلاک کنند; در این صورت به شما به هیچ وجه نمی توانید پیامک فعالسازی تلگرام را دریافت کنید.

در مقاطعی و در اوایل فیلترشدن تلگرام، اپراتور ها اقدام به مسدودسازی شماره ی ارسال پیامک تلگرام کرده بودند اما خوشبختانه در حال حاضر چنین مشکلی وجود ندارد.

راه حل مشکل کد ندادن تلگرام :

از آن جائیکه هیچ تضمینی وجود ندارد که در آینده دوباره این اتفاق رخ ندهد (همانطور که همواره شایعه هایی در رابطه با قصد مسئولین برای مسدود کردن دریافت پیامک ها از سمت تلگرام وجود داشته است). پس باید دنبال یک راحل برای روز مبادا باشید! یک راه حل وجود دارد; هیچ وقت از تمام اکانت های تلگرام خود با یک شماره خارج نشوید; چون در صورتی که اکانت تلگرامتان (با همان شماره مد نظرتان) در یک دستگاه فعال باشد و قصد داشته باشید در یک دستگاه دیگر هم وارد شوید; تلگرام به صورت پیش فرض کد فعالسازی را به همان اکانت تلگرامتان ارسال می کند (به جای پبامک).

بنابر این در چنین موقعیتی فعالسازی تلگرام بدون داشتن اکانت دوم حتی با انواع فیلتر شکن قابل انجام نخواهد بود; و بعد از وارد کردن شماره برای فعالسازی هیچ کدی دریافت نخواهید کرد و دریافت کد تلگرام بعد از فیلترینگ شماره تلگرام توسط اپراتورها به صورت پیامکی ممکن نخواهد بود.

بنابراین در صورت تمایل به استفاده از پیام رسان تلگرام برای روز مبادا حتما از نسخه تلگرام فعلی خود اکانت دیگری (با همین شماره) در تلگرام دوم فعال کنید و تحت هیچ شرایطی اکانت شخصی خودتان را دیلیت اکانت نکنید.

توصیه اکید من, نصب حداقل یکی از دو نسخه تلگرام رسمی منتشر شده (Telegram یا Telegram X) و پس از آن قطع ارتباط سایر نسخه های غیررسمی تلگرام متصل به اکانت شما می باشد.

2- چند اکانت تلگرام فعال

هنگامی که قصد دارید در بیش از یک اپلیکیشن تلگرام لوگین کنید; در ابتدا کد فعالسازی برای شما sms نخواهد شد.
همانطور که در بخش قبل گفتم اگر با این شماره در نرم افزار دیگر یا دستگاه دیگر وارد شده باشید; تلگرام به صورت پیش فرض کد فعالسازی را به همان اکانت تلگرامی که در حال حاضر فعال است (و از آن خارج نشده اید) ارسال می کند.

بگذارید با یک مثال بحث را روشن کنم; فرض کنید اکنون در حال استفاده از تلگرام با گوشی خودتان هستید و قصد دارید در لپ تاپ هم با همان شماره وارد تلگرام شوید; حال شما در نسخه ی ویندوز تلگرام; شماره خودتان را وارد می کنید و منتظرید تا برای شما پیامک فعالسازی ارسال شود; اما ارسال نمی شود! چرا؟ جواب ساده است; چون کد برای شما ارسال شده است اما نه به صورت پیامک (SMS); بلکه به صورت یک پیام تلگرامی به تلگرام گوشی شما ارسال شده است.

راه حل ارسال نشدن کد فعال سازی تلگرام :

این مشکل در واقع به خاطر بی دقتی کاربر است. به عکس زیر نگاه کنید.

 

نیامدن پیامک کد تلگرام به علت وجود بیش از یک اکانت فعال

 

در چنین موقعیتی علت نیامدن پیامک کد تلگرام این است که کد به تلگرام شما ارسال شده است و اگر به آن دسترسی ندارید کافی است بر روی گزینه ی Send the code as an SMS کلیک کنید تا کد فعالسازی برای سیکارتتان پیامک شود.

در ادامه سایر دلایل ارسال نشدن کد فعال سازی تلگرام ارائه خواهد شد با ساینس هاب همراه باشید.

 

 

3- عدم اتصال اینترنت

ممکن است به طرق مختلف، ارتباط صحیح دستگاه شما  با سرور تلگرام برقرار نشده باشد; موارد مختلفی می تواند باعث پدید آمدن این مشکل شود; از خاموش بودن اینترنت شما گرفته تا از کار افتادن پراکسی تلگرام و یا عدم استفاده از فیلترشکن.

اگر مطابق عکس زیر پیام …connecting در نوار بالایی مشاهده می شود; بیانگر این است که هنوز اتصال اینترنت برقرار نشده است; در برخی مواقع به علت بالا بودن سرعت پینگِ اینترنت شما مدتی طول می کشد تا اتصال انجام شود.

 

حل مشکل کد ندادن تلگرام

 

یکی دیگر از مشکلات احتمالی این است که فیلتر شکن شما به درستی متصل نشده است. صرفا بازکردن اپلیکیشن فیلتر شکن و VPN کافی نیست بلکه باید منتظر بمانید تا اتصال به درستی انجام شود. شاید سرورهای فیلتر شکنتان از کار افتاده باشد، شلوغ باشد و یا اصلا گزینه ی connect را نزده باشید!

خیلی از افراد هم به جای فیلتر شکن از پراکسی mtproto یا socks5 درون تلگرام استفاده می کنند; در چنین مواقعی اگر پراکسی شما از کار افتاده باشد باز هم اتصال شما به سرور تلگرام انجام نمی شود.

 

دریافت کد تلگرام بعد از فیلترینگ

 

نکته:

در حال حاضر هیچ کدام از اپراتور های کشور، محدودیتی در دریافت پیامک از تلگرام اعمال نکرده اند; بنابر این در حال حاضر دریافت کد تلگرام از طریق پیامک به آسانی انجام می‌شود.

در صورتی که سوالی در زمینه ی ارسال نشدن کد فعال سازی تلگرام دارید

در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها